• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

Premena malého bytu. Z kuchyne je spálňa

Premena malého bytu. Z kuchyne je spálňa - Projekty

Z kuchyne spálňa...

Aj takéto veci sa stávajú pri práci architekta. Obzvlášť v prípade, keď je potrebné v malom bytíku preriešiť dispozíciu.  

Pôvodné zadanie klienta však bolo úplne iné - mali sme navrhnúť umiestnenie sedačky a poschodového spacieho boxu s úložným priestorom. Vymysleli sme však niečo oveľa, oveľa lepšie. Rozhodli sme sa ešte efektívnejšie využiť daný priestor a pozmeniť interiérový dizajn bytu. Kuchynskú linku sme preto premiestnili do väčšej miestnosti. Z kuchyne sa tak stala spálňa a z väčšej miestnosti obývačka spojená s kuchyňou. Medzi ne, pod okno, sme umiestnili jedálenský kútik.

Pôvodný interiér bytu taktiež neposkytoval majiteľom dostatok úložného priestoru. V našom návrhu sme sa preto sústredili aj na túto potrebu. Priestor vedľa vstupných dverí sme využili na inštaláciu zrkadlovej vstavenej skrine. Do interiéru obývačky sme zakomponovali dlhšiu obývaciu stenu, ktorá plynule prechádza až do jedálenskej časti. Ďalší úložný priestor poskytuje vstavaná stena v spálni spojená s knižnicou.

Jednotlivé nábytkové prvky sme navrhli v kombinácii brezovej preglejky a bielej farby, ktorá byt presvetľuje a opticky zväčšuje. Na podlahy sme použili svetlú vinylovú podlahu s jemným dreveným dekórom. Ako doplnkové farby sme zvolili svetlé odtiene šedej, okrovej a mentolovej. Vďaka nim je byt ešte viac svetlý a veselý.

Na stenu pri vstupe do bytu sme umiestnili bielu tapetu s jemným vzorom, ktorá zmäkčuje a zútulňuje celkový interiérový dizajn bytu.

Tento projekt bol uverejnený aj v časopise Môj dom. Tu si pozrite celý článok

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy interiérov.

Hore