• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

Rodinný dom v svetlých tónoch, Rajka

Rodinný dom v svetlých tónoch, Rajka

Tento malý 7-ročný rodinný domček sme navrhli pre maminu klientky, ktorá sa sem plánuje nasťahovať. Bude síce žiť sama, no rodinu má veľkú a určite ju budú často navštevovať deti aj vnúčatá nielen na nedeľné obedy.

Ako prvé bolo potrebné preriešiť dispozíciu. Spojená kúpeľňa s WC nie je vyhovujúca a preto sme tieto dva priestory oddelili a vytvorili samostatné WC. Dve malé izby hneď pri vstupe sme zmenili na veľkú spálňu a k nej prislúchajúci priestranný šatník, ktorý klientka veľmi ocenila. Keďže sa rada venuje ručným prácam, umiestnili sme jej do šatníka aj malý stolík na šijací stroj. Vstupné priestory domu sme odľahčili posuvnými dverami, ktoré zaberajú menej miesta a dodávajú interiéru potrebnú vzdušnosť. 

Presvetlenie celého interiéru sme dosiahli výberom jemných farebných tónov. Podlaha je vinylová, nábytok je kombináciou svetlého dreva a svetlých odtienov sivej a bielej, sedačka, stoličky a doplnky sú krémové. Ako kontrast sme použili antracitové kovové konštrukcie na policiach a stoloch, ktoré oživujú celý interiér.

Vo vstupnej chodbe sme navrhli priestrannú skriňu na topánky, ktorej súčasťou je aj sedenie a vešanie na kabáty. Vedľa skrine bolo nutné vymyslieť dvere, ktoré by oddeľovali vstupnú časť domu od obývacej izby. Navrhli sme vysoké presklené dvere v kovovom ráme, ktoré krásne presvetlili tmavú chodbu a dodali jej vzdušnosť. Z obývačkovej strany hmotovo nadväzujú na knižnicovú zostavu, umiestnenú vedľa sedačky.

Priestor kuchyne a jedálne plynulo nadväzuje na obývačku, preto sme zvolili materiály, ktoré vytvárajú jeden celok - svetlé dubové drevo v kombinácii s bielou a teplou sivou na kuchynskej linke a TV skrinke. Jedálenskú časť sme ozvláštnili lavicou na sedenie, ktorá využíva tmavý roh miestnosti a zároveň poskytuje úložný priestor. Keďže je stôl rozťahovací, lavica umožňuje sedenie pre viacero osôb, ak je to potrebné. 

Návrh interiéru spálne sa nesie v rovnaýkých tónoch ako zbytok bytu. Kémovú čalúnenú posteľ si klientka priniesla zo svojho pedošlého bývania a pekne nám zapadla do konceptu. Interiér sme doplnili sivým benátskym štukom na stenách aby priestor pôsobil útulne. V šatníku sme navrhli otvorené police na oblečenie a vešanie odevov.

Kúpeľňa a WC prešli už spomínanou dispozičnou zmenou - oddelili sme WC od kúpeľne. V kúpeľni sme navrhli priestrannú sprchu so schodíkom na sedenie, ktorý poskytuje pohodlie pri sprchovaní, vysokú skriňu v ktorej je ukrytá práčka a vedľa sprchy umývadlo s lamelovou skrinkou. Farebnosť sa odvíja od použitých kamienkových obkladov, ktoré sú výrazným prvkom a preto sú ostatné farby neutrálne a doplnkové. Rovnaký princíp je použitý aj na WC a tak tieto dva priestory pôsobia jednotne napriek tomu, že sú oddelené. 

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy interiérov.

Hore