• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

Rodinný dom v boho štýle, Vrakuňa

Rodinný dom v boho štýle, Vrakuňa

Lokalita: Radový rodinný dom, Vrakuňa, Bratislava
Rozloha:  115 m2
Počet izieb: 4-izbový byt
Cena realizácie: v riešení
 

Zariadiť rodinný dom pre svoje budúce bývanie môže byť celkom náročné, a preto sa vždy tešíme, keď nás klienti oslovia a vložia do nás dôveru podujať sa na takúto úlohu. V tomto prípade sa dom nachádza v radovej zástavbe vo Vrakuni a mladý pár, ktorý ešte býva v zahraničí sa sem plánuje presťahovať a založiť si rodinu, preto potrebovali pomoc nielen s návrhom ale aj kompletnou realizáciou.

Pre návrh interiéru sme sa inšpirovali v tzv. „bohémskom“ štýle. Ten nám najviac zapadal do vízie klienta. Snahou bolo docieliť harmonický pohodový interiér na bývanie s charakteristickým dizajnom. 

K svetlej drevenej podlahe sme zvolili farebne výraznejšie a tmavšie drevo, ktoré s ňou kontrastuje. Teplý odtieň svetlosivej sme použili na zjemnenie alebo ako prechod medzi bielou a tmavým drevom. Na vytvorenie útulného priestou sme navrhli tehličkový obklad, prútené doplnky ako lampy, kvetináče či koberce s prírodných materiálov. A samozrejme množstvo kvetov, ktoré dokonalo komunikujú s exteriérom záhrady. 

Aby sme priestor nezahltili veľkým, centrálne umiestneným jedálenským stolom, sedenie sme z jednej strany vyriešili ako lavicové. Stôl sa tak mohol umiestniť pozdĺž steny a dokonca s výhľadom na vonkajšiu terasu. V rámci obývačky sme vymenili pôvodne plánovanú sedačku a TV - aby sediaci mohli vnímať celý priestor a neboli k jedálenskej časti otočení chrbtom. Týmto krokom sme chceli dosiahnuť, aby centrom priestoru bol priestor samotný a nie veľká sedačka.

Zaujímavým prvkom interiéru je veľkorysá knižnica pri schodisku, ktorá slúži aj ako zábradlie na schodisku. Zároveň má v sebe zakomponovaný aj praktický úložný priestor. Jej mohutnosť kompenzuje minimalistický nábytok pod oknom, ktorý slúži ako skrinky na spoločenské hry ale aj ako sedenie na okne. Toto miesto ponúka príjemné posedenie pri čítaní knihy spolu s krásnym výhľadom do záhrady. Samotná obývačka disponuje dostatkom miesta napr. aj na cvičenie jógy - malé konferenčné stolíky sa ľahko presunú a priestor sa jednoducho premení na domácu telocvičňu.

Pri návrhu interiéru sme nemohli zabudnúť ani na spálňu rodičov. Vytvorili sme im tak oázu pokoja v duchu „boho“ štýlu. Základnú paletu bielej a drevenej sme doplnili o zemitý odtieň zelenej na stene za posteľou a krásnou čalúnenou posteľ v tmavozelenej smaragdovej farbe, ktorá vytvára pocit luxusu a tvorí dominantný prvok priestoru. Návrh ponúka aj dostatok úložných priestorov - skrina či komoda. Dokonca sa nám podarilo umiestniť do spálne aj kreslo, ktoré sa určite stane obľúbeným miestom na oddych alebo čítanie. 

Návrh interiéru všetkých kúpeľní sa nesie v rovnakých tónoch ako zbytok domu. Biely obklad je v kontraste s výraznejším sivým obkladom ale najmä s drevom, ktoré aj v týchto priestoroch vytvára útulnosť a navodzuje pocit príjemnej atmosféry. 

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy interiérov.

 

Hore