• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

Predsieň a obývacia izba, Ružinov

Predsieň a obývacia izba, Ružinov - Projekty

Našou najnovšou novinkou je hravý interierový dizajn trojizbového bytu, ktorý sme navrhli pre pani Zuzku a jej rodinu. Základnou požiadavkou bolo vyriešiť dostatok odkladacích priestorov vo vstupnej časti. Náš celkový návrh interiéru sa odvíjal od už existujúcej masívnej drevenej podlahy a kamennej steny v obývačke. Tie si chceli majitelia bytu ponechať v pôvodnom stave, tak sme ich využili na vytvorenie celkového charakteru dizajnu bytu.

Aby sme priestor chodby príliš nezaplnili, navrhli sme rôzne hlboké a široké skrine, ku ktorým sme vhodne doplnili police, čím sa nám podarilo dosiahnuť zaujímavé členenie bytu.

Vstup do bytu sme oživili pútavým prvkom, ktorý už v prvom momente zaujme prichádzajúce návštevy. Je ním jemná tapeta, podporujúca detskú fantáziu, na ktorú je možné kresliť, lepiť obrázky alebo fotky z dovoleniek. Päť člennej rodinke sme prispôsobili tiež dizajn lavičky, ktorý by mal veľkoryso poskytovať miesto na sedenie a odkladanie topánok.

Materiály a samotné usporiadanie nábytku sme volili tak aby bol interiér účelný a ľahko udržiavateľný najmä pri troch malých deťoch. Celkový návrh interiéru sme ladili do neutrálnych farieb v harmonických, prírodných odtieňoch, ktoré prepájajú chodbu s obývačkou. Drevené časti nábytku a krémovú sedačku sme zasadili do celkového konceptu, ktorý sme rozjasnili kontrastným kobercom. Jednotlivé priestory bytu sme ešte vyzdvihli výraznými farebnými doplnkami. Tie je možné rôzne variovať, čím si majitelia bytu môžu zakaždým vytvoriť svoj vlastný a unikátny interiérový dizajn.

Hore