• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

Návrh konferenčnej miestnosti

Návrh koferenčnej miestnosti - Projekty

Svet biznisu mnohokrát pôsobí, z hľadiska interiérového dizajnu, veľmi moderne, no zároveň chladne a sterilne. V návrhu konferenčnej miestnosti pre spoločnosť Blumenbecker sme sa preto snažili o presný opak - o vytvorenie kreatívneho, a prijemného pracovného prostredia.

Korporátnymi farbami spoločnosti sú odtiene modrej. Modrá farba je vo všeobecnosti studená a tak sme na dosiahnutie vytúženého cieľa potrebovali nájsť vhodnú farebnú kombináciu. Rozhodli sme sa použiť svetlé drevo, ktoré svojou farbou pekne dopĺňa studenú modrú a sivú farbu a celý priestor otepľuje. Bolo dobrou voľbou nie len vďaka jeho farbe, ale aj kvôli štruktúre a textúre. Pomocou nepravidelného otáčania smeru vlákien jednotlivých dielcov sme v interiéri miestnosti vytvorili zaujímavé obloženie. Drevený obklad s priznanou špárou tvorí kontrast s jednoduchými bielymi stenami a minimalistickým zariadením. Ide o nízku komodu, ktorá primárne slúži ako úložný priestor, avšak môže byt vyžívaná aj ako miesto pre občerstvenie, kávu, nápoje a podobne.

Dominantu priestoru tvorí rokovací stôl a k nemu pridružené kancelárske stoličky v modrej farbe. Konferenčnú miestnosť sme doplnili potrebnou prezentačnou technikou vo forme LED televízora a steny, ktorá vďaka špeciálnemu náteru slúži ako tabuľa. Ide o biely náter, na ktorý je možné písať pomocou fixiek a následne ho opäť vyčistiť.

Poslednou úpravou interiéru miestnosti bolo umiestnenie vstavanej skrine do výklenku pri vstupe tak, aby pôsobila čo najmenej rušivo a zároveň poskytovala dostatok úložného priestoru na dokumenty a prezentačné predmety spoločnosti.

Na podlahu sme použili kancelársky koberec šedej farby, ktorý pôsobí útulne, neutrálne, avšak zároveň podčiarkuje kancelársky charakter miestnosti. 

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy kancelárií.

Hore