• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

Návrh kancelárie pre záhradného architekta

Návrh kancelárie pre záhradného architekta - Projekty

Veľmi nás potešilo, keď nás oslovil tím záhradných architektov, aby sme im pripravili návrh kancelárie v prírodnom štýle. Navrhnúť priestory, z ktorých má dýchať príroda, bola pre nás obzvlášť príjemná úloha.

Náš návrh interiéru spočíva v súlade prepojenia viacerých priestorov. V prvom rade je to kancelária majiteľa, ďalej zasadačka, ktorá mala byť integrovaná v priestore projektanta a taktiež kancelária pre účtovníčku. Keďže ide o návrh interiéru pre záhradných architektov, interiérový dizajn všetkých priestorov obsahuje predovšetkým prírodné motívy, farby prírody a množstvo zelene.

Návrh kancelárie majiteľa sme ladili do zemitých farieb hnedej a krémovej. Dominantné prvky kancelárie tvoria čierne svietidlá v tvare vtákov, ktoré sa vznášajú pod stropom a 3D stena za stolom, znázorňujúca vrstevnice. Tie sú jednými z hlavných elementov, s ktorým pracujú záhradní architekti.

Náš klient pracuje často dlho do noci, preto nás požiadal, aby sme do návrhu jeho kancelárie zakomponovali pohodlnú rozkladaciu sedačku. Tú sme navrhli tak, aby ju mohol využívať aj na usadenie neoficiálnej návštevy, prípadne na posedenia a porady so zamestnancami.

Medzi sedačku a pracovný stôl sme navrhli kvetináč s popínavou zeleňou, ktorá siaha až po strop a plní funkciu optického predelenia. Celkovú atmosféru prírody dopĺňa tapeta so siluetami stromov.

Priestor zasadačky a návrh kancelárie pre projektantov sme ladili do viacerých odtieňov zelenej. Využili sme aj viacero drevených prvkov, ktoré vyzdvihujú celkový charakter týchto priestorov. Kombinácia svetlého a tmavého dreva umocňuje tematiku prírody a zároveň vytvára prijemný kontrast. Objavuje sa na nábytku a na masívnych drevených trámoch, ktoré tvoria optické oddelenie zasadačky od pracoviska. Medzi trámy na stope sme umiestnili svietidlá, ktoré oživujú celý priestor okolo. 

V návrhu kancelárie a okolitých priestorov sme využili žlté stoličky, ktoré svojim tvarom pripomínajú korene stromov a tak dotvárajú celkovú atmosféru.

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy kancelárií.

Hore