• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

Návrh detskej izby so skrýšou, Bratislava

Návrh detskej izby so skrýšou - Projekty

Oslovila nás pani Dáša, aby sme pripravili návrh detskej izby pre jej 6 ročnú dcérku. Nebolo to však len také obyčajné zadanie.

Farebnú kombináciu žltej, ružovej a lososovej sme zvolili tak, aby sa dievčatko cítilo v izbe príjemne a hravo. Keďže sa však mladá slečna veľmi rada hrá na schovávačku, bolo jednou z hlavných myšlienok vytvoriť perfektnú skrýšu na hranie.

Túžili ste niekedy v detstve po domčeku na strome? My veru áno a tejto mladej slečne sme splnili jej sen. Navrhli sme posteľ v tvare domčeka, ktorá okrem oddychovej funkcie poskytuje aj miesto na hranie a schovávanie.

Celá konštrukcia je z dreveného masívu navrhnutá na mieru, natretá len jemnou vrstvou ekologického laku, aby sme zachovali prirodzenú kresbu dreva. Vrchná časť konštrukcie vytvára skrýšu, kde sa môže mladá slečna nielen ukrývať ale aj hrať. Plné časti stien a strechy úkrytu sa dajú využiť na kreslenie, písanie alebo zavesenie kresbičiek.

Do skrýše sa vylieza po schodíkoch, ktoré zároveň slúžia ako poličky na knihy a potom po rebríku, ktorý je na boku postele. Ak by sa slečna chcela hrať v dolnej časti, stačí ak si zatiahne záclony, ktoré visia po bokoch postele. V prípade potreby sa dá posteľ roztiahnuť na dvojlôžko.

Samozrejmou súčasťou návrhu detskej izby je aj pracovný stolík. Ten poskytne budúcej školáčke viac ako len priestor na učenie. Jeho súčasťou je oddychové sedenie s viacerými šuplíkmi, kde si môže mladá slečna čítať alebo sa hrať. Hneď veľa sme umiestnili kriedovú tabuľu, na ktorú si môže kresliť alebo trénovať písanie.

Výsledkom je interiér detskej izby, ktorý poskytuje priestor na hranie, vzdelávanie, plnohodnotný spánok ale predovšetkým, je splneným snom jedného dievčatka. 

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy detských izieb.

Hore