• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

Detské izby pre malých námorníkov

Detské izby pre malých námorníkov

Fantázii sa u nás medze nekladú, najmä ak ide o dizajn detských izieb. A keďže sú tematické izby pre nás vždy veľkým potešením, mali sme opäť možnosť použiť typické prvky z obľúbených rozprávok. Ste zvedaví na výsledok? Čítajte ďalej.

Zadanie bolo jasné. Navrhnúť interiérový dizajn dvoch detských izieb pre dievčatko a chlapca. Izby sú zrkadlovo otočené a majú nepravidelný tvar. To nám poskytlo dostatok možností na čo najzaujímavejšie riešenie priestoru. Kým deti vyrastú, v jednej z nich budú spávať a tá druhá im bude slúžiť ako priestor na hranie a písanie domácich úloh. Neskôr bude mať každé z nich svoju vlastnú izbu.

Návrh detskej izby sme zladili s predstavami a obľúbenými farbami detí. Chlapec zbožňuje námorníkov a jeho snom je mať modro bielu detskú izbu. Dievčatko zas túži mať v izbe postavičku víly z rozprávky Peter Pan. V návrhu sme preto použili typickú námornícku farebnosť a doplnky v modrej, bielej a červenej farbe. Aby sme izby zútulnili a dodali im autentický charakter, túto farebnú kombináciu sme skombinovali so štruktúrou starého dreva.

Prvú izbu sme funkčne a dispozične rozčlenili na priestor na učenie a priestor na hranie. Aby mali detičky kde písať domáce úlohy, každé má v izbe svoj vlastný písací stôl. Tie sme umiestnili k oknu, aby mali deti dostatok svetla pri učení. Vľavo od písacích stolov sme navrhli farebnú knižnicu, ktorú môžu využiť aj na uloženie hračiek. V jej spodnej časti sú zakomponované zatvárateľné skrinky, ktoré môžu využiť na odkladanie rozmernejších vecí.

Priestor na hranie sa nachádza oproti pracovným stolom a vymedzuje ho mäkký modrý koberec. Nízke skrinky poskytujú dostatok úložných priestorov na všetky hračky a slúžia aj na sedenie. Na vedľajšiu stenu sme umiestnili tabuľový náter, kde si deti môžu kresliť alebo písať kriedami. Aby sme tento priestor ešte viac oživili, zadnú stenu pokrýva farebná tapeta s motívom ostrovov. Tú dopĺňa rybárska sieť, ktorá nie je len dekoráciou. Dá sa po nej aj liezť. V strednej časti sme nechali zo stropu zavesiť hojdacie koleso.

V izbe na spanie sme vo výklenku navrhli drevenú poschodovú posteľ v tvare lode, ktorá sa stala ústredným motívom návrhu. Deti sa tu okrem odpočinku môžu hrať na námorníkov alebo obávaných pirátov. Na hornú posteľ bez problémov vylezú rebríkom a ich bezpečnosť zaručí pravá lodiarska sieť. Rovnakú sieť sme navrhli aj v chodbe medzi izbami, kde plní funkciu zábradlia pri schodisku. Obe postele vo vnútri zároveň ukrývajú dostatok úložného priestoru na hračky alebo periny.

Na želanie majiteľky sme do izbičky umiestnili ešte jedno lôžko. To bude slúžiť pre prípadné návštevy. Počas bežných dní sa však nenápadne mení na knižnicu a úložné priestory za dverami. Tie vedia využiť deti najmä na odkladanie oblečenia. Aby si mali deti kde čítať, k oknu sme umiestnili dve pohodlné červené kresielka.

A keďže každá loď musí mať kormidlo, jedno také sme umiestnili aj na stenu. Na pásikavej tapete krásne vynikne a jemne dotvára námornícku atmosféru.

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie projekty.

Hore