• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

Návrh bytu v štýle New York

Návrh bytu v štýle New York - Projekty

Milujeme projekty, v ktorých nám dajú klienti úplne voľnú ruku (a my sa môžeme v plnej paráde vyhrať). Toto je príbeh jedného z nich.

Oslovil nás pán Oliver so svojou priateľkou, aby sme im navrhli osobitý a moderný interiér na mieru ich nového bytu v Stupave. Počas prvého rozhovoru nám čo to prezradili o svojich predstavách a nápadoch. Jeden z nich nás však špeciálne zaujal. New York. Ich obľúbené mesto. A myšlienka, čo bude hlavnou témou návrhu, bola na svete.

Návrh interiéru bytu sme založili na kontraste bielej a antracitovej farby v štýle čiernobielych fotografií New Yorku minulého storočia. Túto farebnú kombináciu sme zjemnili použitím dreveného nábytku a vinylovej podlahy s dekorom prírodnej borovice.

Celkový charakter bytu vyzdvihuje využitie bieleho tehlového obkladu, ktorý sme použili nielen na stenách v kuchyni ale aj v chodbe a spálni.

V spoločnom priestore obývačky a kuchyne dominuje veľkoplošná tapeta mrakodrapov New Yorku v sépiových farbách. Aby ešte viac vynikla, umiestnili sme pred ňu výrazný farebný prvok – tyrkysovú sedačku, ktorá ladí aj so stoličkami pri jedálenskom stole. Návrh interiéru obývačky v sebe ukrýva, na prvý pohľad skrytú, pridanú hodnotu. Je ňou 6,5 metrová zostava skríň, ktorá slúži ako TV stena, no hlavne poskytuje množstvo potrebného úložného priestoru.

V návrhu kuchyne, podľa požiadaviek, nesmel chýbať pult s barovým sedením. Svojim umiestnením zároveň prirodzene oddeľuje jedálenskú časť od kuchynskej linky. Jedálenský stôl sme dimenzovali pre štyri osoby, podľa potreby ho však majitelia môžu rozložiť, aby sa pri ňom pohodlne mohli usadiť aj prípadní hostia.

Dlhá, úzka chodba už svojou dispozíciou ponúkala množstvo možností na umiestnenie vstavaných skríň. Aby sme zmenili pôvodnú monotónnosť tohto priestoru, jednotlivé skrine sme materiálovo odlíšili. Použitím zrkadiel sme opticky zväčšili úzky priestor predsiene a dodali mu nový rozmer. Na jednu zo stien sme použili tabuľovú farbu, na ktorú majiteľ plánuje písať odkazy pre svoju priateľku.

Tému New Yorku sme využili aj v návrhu spálne. Vyzdvihli sme ju obrazom jedného z newyorských mrakodrapov. Na požiadavku klienta sme do spálne umiestnili aj pracovný kútik s komodou. Celý návrh interiéru spálne sme ladili do príjemných, svetlých farieb, aby pôsobila útulne a harmonicky.

Interiérový dizajn kúpeľne sme navrhli v prírodnom duchu. Na stenách a podlahe sme použili svetlý gres so štruktúrou dreva a doplnili ho modernou mozaikou v rovnakej farbe. Priestor oživuje dizajnový radiátor v limetkovej farbe, biela sanita a nábytok z tmavého dreva. Tradičný nedostatok úložného priestoru v kúpeľni kompenzuje unikátna skriňa. Umiestnili sme ju pred vstupom do kúpeľne a je prístupná z dvoch strán. Od spálne ako aj od kúpeľne. 

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy interiérov.

Hore