• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

Návrh bytu v mladistvom industriálnom dizajne

Návrh bytu v mladistvom industriálnom dizajne - Projekty

Michal bol typ klienta, s ktorým sme si sadli od prvého telefonátu. Podobný vek, uhol pohľadu aj rovnaký nápad ako z obyčajného bytu vytvoriť niečo výnimočné. Zhodli sme sa rýchlo. Návrh interiéru sa bude niesť v mladistvom industriálnom dizajne.

V prvom rade sme vyčistili pôdorys a zbavili sa všetkých nadbytočných priečok. Účel bol jasný. Získať viac prirodzeného svetla a priestoru. Pôvodné murované priečky sme nahradili kovovou konštrukciou s presklenými časťami. Oživili a ozvláštnili sme tak doteraz málo využité časti bytu.  Do nových priestorov sa vošiel pracovný kútik a z opačnej strany sme takto uzavreli vstupnú chodbu. Do nej sme umiestnili veľkú skriňu na kabáty a topánky, ktorá plynule nadväzuje na lavičku s ďalším úložným priestorom. Skriňu sme navrhli so zrkadlovými dverami, aby sa priestor malej chodby opticky znásobil.

Z pracovného kútika vznikla plnohodnotná miestnosť. Je opticky oddelená od obývačky, a vošla sa sem aj skriňa na dokumenty a veľký stôl s kancelárskou stoličkou. 

Interiéru obývačky kraľuje konferenčný stolík vyrobený z paliet. Našim obľúbeným kúskom je však krásne kožené kreslo vedľa hi-fi / zábavnej steny. Obývačka plynule prechádza do jedálne a kuchyne, ktorá dopĺňa a vyvažuje návrh interiéru množstvom použitého dreva. Všetky doplnky vrátane sokla, úchytiek a spotrebičov sme ladili do čiernej farby. Tým vznikol kontrast s bielou tehlovou stenou, ktorá podčiarkuje celkový návrh interiéru. Masívny a ťažký stôl zas dopĺňajú rôzne kovové stoličky v tmavošedej farbe.

Čo v bežnej obývačke nenájdete je boxovací mech. Ten sme sem umiestnili pre potešenie budúceho majiteľa, ktorý ho určite využije.

Návrh interiéru spálne sme ozvláštnili použitým tehlového obkladu steny s bielym náterom, pred ktorú sme umiestnili posteľ s visiacimi žiarovkami. Nekonečnú potrebu úložného priestoru sme vyriešili návrhom unikátneho šatníka. Ten je navrhnutý z rovnakej kovovej konštrukcie ako pri návrhu pracovne – tvorí ho kovový rám so sklenými výplňami. V tejto miestnosti je sklená výplň výnimočne z dymového skla, aby poskytovala dostatok súkromia pri prezliekaní. Kov a sklo zjemňuje a vyvažuje drevo na posteli ako aj na nočných stolíkoch. Tie zároveň slúžia aj na sedenie a pohodlné čítanie. Do spálne sme na požiadanie doplnili aj kresielko na sedenie či vešanie šiat.

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy interiérov.

Hore