• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

Interiér v bielom severskom štýle, Einpark Bratislava

Interiér v bielom severskom štýle, Einpark Bratislava - Projekty

Lokalita: Einpark, Petržalka, Bratislava
Rozloha: 70 m2
Počet izieb: 3-izbový byt
Cena realizácie: v riešení

 

V poslednom projekte roku 2019 sme zavítali do novostavby Einpark, kde sme pripravili návrh interiéru trojizbového bytu.

Škandinávsky interiérový dizajn s prvkami funkčného minimalizmu

Základná predstava klientky o interiérovom dizajne nás nasmerovala k využitiu prvkov škandinávskeho štýlu a svetlých farieb. Najmä veľa bielej. Spolu s akcentami čiernej, šedej a jemnou textúrou dubového dreva je to dokonalá kombinácia. Neváhali sme preto využiť čaro týchto farieb, ktoré sme nechali vyniknúť hlavne na doplnkoch.

Interiér sme nechali ovládnuť funkčným minimalizmom, ktorý je v interiérovom dizajne obzvlášť obľúbený kvôli jeho vzdušnosti a priestranosti. Navyše tak bude byt aj veľmi praktický a ľahký na údržbu. O zútulnenie priestoru sa stará aj niekoľko zelených stromčekov a rastlín.

Oplatil sa začiatok spolupráce ešte pred výberom štandardu

Byt kúpila majiteľka v štandarde, no do procesu návrhu sme mali možnosť vstúpiť ešte pred jeho výberom. Pri novostavbe je to priam ideálne. Spoločne sme vybrali podlahy, obklady, dlažby, sanitu, interiérové dvere aj kľučky dverí. Všetko sme to následne zakomponovali a zladili s návrhom interiéru. Na základe neho sa začal byt v štandarde realizovať.

Praktické sedenie pri vstupe do bytu je vždy výhodou

Vstupnú chodbu sme z praktického hľadiska navrhli tak, aby poskytla dostatok komfortu pri prezúvaní a prezliekaní. Dvojmiestne sedenie navyše obsahuje úložný priestor na topánky. K dverám sme umiestnili aj vešiaky na kabáty a praktické zrkadlo v čiernom kovovom ráme, ktoré priam dýcha škandinávskym dizajnom.

Návrh subtílnej kuchyne s kompletným vybavením

Šatníkové skrine v chodbe plynulo prechádzajú až za roh do kuchyne, kde sa premieňajú na súčasť kuchynskej linky. Sú v nej zabudované kuchynské spotrebiče a miesto si tu našla aj sušička prádla. Okrem toho, skrine poskytujú aj množstvo úložného priestoru na potraviny. Samotná kuchynská linka preto pôsobí subtílnym dojmom. Obsahuje však všetko potrebné vybavenie. Dokonca aj zabudovanú práčku, ktorá by v malej kúpeľni zaberala príliš veľa miesta.

Kuchynský ostrovček sme spojili s jedálenským stolom v svetlosivej farbe, pri ktorom sa pohodlne usadí štvorčlenná rodina. 

Interiérový dizajn obývačky s prvkami štýlu Hygge

Interiérový dizajn obývačky sme navrhli tak, aby bolo centrom diania sedenie. Tu sa bude koncentrovať všetok denný život a prebiehať večerné rozhovory s návštevami pri pohári dobrého vína. Darmo by ste tu však hľadali TV. Klientka ju vôbec nepotrebuje. Nechýba tu však kútik na čítanie s pohodlným kreslom a nástennou lampou.

V návrhu obývačky sme využili aj niekoľko doplnkov v štýle hygge - tkané koberce, vankúše, či kožušinky. Dopĺňajú ich rôzne odtiene sivej použité na nábytku, ktoré sme zjemnili doplnkami v odtieňoch staroružovej a broskyňovej farby.

Útulná spálňa s korkovými svietidlami

V návrhu interiéru spálne sme použili ešte viac dreva, ktoré ju príjemne zútulňuje. Nájdete ho na čele postele, nočných stolíkoch ako aj šuflíkoch v šatníkovej skrini. Priestoru tradične dominuje čalúnená posteľ na nožičkách. Robotický vysávač tak s upratovaním nebude mať veľké starosti. Šatníkové skrine sú opäť biele, a tak vôbec nepôsobia mohutne. Dostatok svetla v miestnosti zabezpečí hlavné svetlo, ako aj korkové svietidlá nad nočnými stolíkmi.

Pracovňa a hosťovská v jednom

Pracovňa bude slúžiť aj ako hosťovská izba pre prípadné návštevy. V návrhu preto nesmie chýbať rozkladacia pohovka, skriňa na oblečenie a všetko potrebné kancelárske vybavenie. Pracovný stôl sme navrhli opäť v dekore dubového dreva. Kontrastom svetlého nábytku a podlahy sú čierne doplnky, lampa, stoličky a konferenčný stolík.

Kúpeľňa so šesťuholníkovým obkladom

V návrhu kúpeľne a wc sme použili biely matný keramický obklad a na podlahe sivú dlažbu v dekore kameňa. Na samotnú vaňu, ako aj stenu nad ňou, sme navrhli bielu šesťuholníkovú mozaiku, ktorá krásne obzvláštni celý priestor. Skrinka pod umývadlo je z rovnakého drevodekoru ako v ďalších miestnostiach. Čierne kovové zrkadlo, doplnky a stolček na sedenie farebne ladia aj túto miestnosť do škandinávskeho štýlu.

Malá zaujímavosť na záver. Všimli ste si v tomto návrhu interiéru malé bodky na stenách? Je to jemná tapeta s motívom, ktorý bol inšpirovaný škrupinou vtáčieho vajíčka.

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy interiérov.

 

Hore