• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

Hygge interiér, Bory bývanie, Bratislava

Hygge interiér, Bory bývanie Bratislava - Projekty

Lokalita: Bory bývanie, Bratislava
Rozloha bytu: 45 m2
Počet izieb: 2-izbový byt
Cena realizácie: 18 000 eur (čiastočná realizácia)

 

Poznáte Hygge? To boli prvé slová klienta, ktorý nás oslovil s ďalším projektom. Miluje dánsky interiérový dizajn a množstvo zelene, ktoré chcel mať úplne všade. Výsledkom je tento návrh.

Hygge v interierovom dizajne je hlavne o vytvorení pohodlného a pokojného prostredia. Všetko musí byť jednoduché a funkčné, no zároveň útulné a harmonické. Vybrali sme sa preto touto cestou a keďže je byt menších rozmerov, priklonili sme sa ešte k úspornosti a funkčnosti s množstvom odkladacieho priestoru.

Farebnosť sme prirodzene vybrali typicky škandinávsku. Jemné odtiene sivej, hnedej, dopĺňa neutrálna biela, ktorá presvetlí celý interiér.

Rozmiestnenie nábytku sme prispôsobili záľubám klienta. Je totiž veľký fanúšik virtuálnej reality. Návrh obývačky a kuchyne sme preto koncipovali tak, aby v prípade potreby bolo možné vytvoriť priestor na obľúbené hranie.

Jedálenský stôl sa dá jednoducho otočiť do úrovne kuchynskej linky, stoličky je možné naskladať jednu na druhú a stolíky sú odľahčené pre ľahkú manipuláciu. Farebnosť kuchynskej linky sa nesie vo farbách dreva a bielej. Takto nepôsobí mohutne, no napriek tomu poskytuje množstvo pracovného priestoru. Na odľahčenie vysokých skríň sme do návrhu zakomponovali otvorenú poličku - ako inak - na kvety.

Prirodzenou podmienkou bol teda aj stôl na PC, kde bude klient tráviť veľa času a je ho možné použiť rovnako na virtuálnu realitu. Umiestnili sme ho pod okno do obývačkovej zostavy, kde sa dopĺňa s TV stenou a celkovo pôsobí jednotne.

Dominantou návrhu obývačky je kovová konštrukcia, kde sme umiestnili kvetináče s rastlinami. Nachádza sa pri okne, aby mali rastlinky dostatok prirodzeného svetla. Nad tmavozelenou sedačkou je tak zaujímavým spestrením a nevšedným prvkom, ktorý v bežnom škandinávskom interiéri nenájdete.

Hygge je o pohodlí a správnej atmosfére, napríklad aj pri obľúbenej knihe. Do návrh interiéru sme preto zakomponovali aj hojdacie kreslo, ktoré je na to priam stvorené. Klient ho sám veľmi chcel a napriek malému priestoru sa nám ho sem podarilo zmestiť. :)

Návrh spálne sa nesie v obdobnej atmosfére. Manželská posteľ je vyvýšená, aby sme získali ďalší odkladací priestor. Umiestnili sme tam pódium, v ktorom sú ukryté zásuvky a výklopné dvierka na odkladanie rozmernejších vecí alebo sezónneho oblečenia.

Na stene za posteľou je sivé San Marco, ktoré je v kontraste s bielym čelom postele. Jeho kresbu ešte viac vyzdvihuje jemné svetlo vychádzajúce z LED pásika, ktorý sa nachádza v jeho hornej časti.

Na protiľahnú stenu sme umiestnili priestrannú skrinu, kde si môže majiteľ pohodlne odložiť všetko svoje oblečenie.

Aby sme uvolnili miesto v kúpeľni, práčku so sušičkou sme premiestnili do skrine v chodbe. Ak by ste o tom nevedeli, ani ju nenájdete. V chodbe nájdete tiež skriňu na kabáty, botník a lavičku na prezúvanie. Za ňou sa nachádza stena s dekoračnou omietkou San Marco v sivej farbe, obdobne ako v spálni.

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy interiérov.

Hore