• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

Garsónka, Bratislava

Garsónka, Bratislava - Projekty

Návrh interiéru tejto bratislavskej garsónky sme robili na mieru pani Branislave. Oslovila nás, pretože si nevedela poradiť s bytom v pôvodnom stave, ktorý chce prenajímať. Prvým krokom pri návrhu bolo viacero dispozičných zmien. Začali sme otočením dverí smerom von, čím sme získali viac priestoru v malej kúpeľni. Miesto na priestrannú vstavanú skriňu sme získali presunutím kuchynskej linky z chodby do obytnej izby. 

Rozdelenie malého priestoru garsónky na viac častí by pôsobilo stiesňujúco, preto sme celý obytný priestor navrhli ako jeden celok. Vďaka rozkladacej sedačke na mieru, sa obývacia izba v nočných hodinách dokáže premeniť na plnohodnotnú spálňu. Jedálenské sedenie sme umiestnili pozdĺž steny, aby neprekážalo pri prechode a v jeho blízkosti sme navrhli praktickú tabuľu na písanie. Výrazným prvkom celého interiéru je originálna maľba na stene, ktorá opticky oddeľuje priestor kuchyne a obývačky. 

Interiérový dizajn garsónky sme navrhli vo viacerých farebných variantoch, z ktorých nakoniec zvíťazil žltý. Ktorý by ste si vybrali vy?

Viac o návrhu si prečítajte v článku Zázračná premena jednej bratislavskej garsónky.

Hore