• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

Dvojúrovňový byt v Starom meste, Bratislava

Dvojúrovňový byt v Starom meste, Bratislava-Projekty

Ako účelne využiť minimálnu plochu na život tak, aby plnohodnotne spĺňala všetky funkcie? To je tradičná výzva, s ktorou sa stretávame pri návrhoch interiéru menších bytov. Veď tento má iba neuveriteľných 20 metrov štvorcových.  Preto sme opäť čarovali :)

Interiérový dizajn tohto bytu sme založili na spojení dubového dreva, použitého na nábytku a podlahe. Farebne jednoduchý základ v sivobielej kombinácii sme doplnili o výraznú červenú, ktorú sme použili decentne a vo viacerých detailoch.

Pri dispozícii sme si povedali, že ak nie je možné využiť šírku priestoru, je potrebné využiť jeho výšku. Z obyčajného bytu sme preto vytvorili dvojúrovňový.

Kuchyňu sme umiestnili na pódium spolu so zabudovanou práčkou, aby sme neprišli o drahocenný priestor v kúpeľni.

Jedna tretina pódia so schodami je využitá ako úložný priestor. Zvyšné dve tretiny zaberá čiastočne zasunutá posteľ. Cez deň je využitá ako sedačka s čalúnenou opierkou. Po vytiahnutí spodnej časti sa jednoducho zmení na posteľ s čelom.

Návrh obývačky a celkový komfort dopĺňa polohovateľná TV, ktorú je možné sledovať aj z pódia počas varenia alebo práce za stolom. Práve tento stôl opticky predeľuje priestor kuchynskej časti od obývačky. TV stena rozumne ukrýva zabudovaný šatník.

Ďalší úložný priestor na kabáty a topánky poskytuje skriňa v chodbe. Ak ste ju hneď nezbadali, nič si z toho nerobte. Na prvý pohľad je vizuálnou súčasťou kuchyne. Nachádza sa vpravo od farebných vešiakov v chodbe, ktoré sú kvôli ochrane steny umiestnené na svetlosivej tapete.

V návrhu kúpeľne a toalety sme využili geometrickú dlažbu, ukladanú do kosoštvorca v bielosivej farbe. Spolu s veľkým zrkadlom na celú výšku aj šírku opticky zväčšujú priestor. Atmosféru dotvára hlavné stropné a zrkadlové svetlo.

Výhodou bytu je, že disponuje aj veľkou terasou na príjemný oddych, nerušený ulicou na najvyššom poschodí, kde sa dá aj opaľovať, alebo grilovať s priateľmi.

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy interiérov.

Hore