• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

Detská izba s lesným motívom, Bratislava

Detská izba s lesným motívom, Bratislava - Projekty

Lokalita: Koliba, Bratislava
Rozloha: 15,5 m2
Počet izieb: Detská izba
Cena realizácie:  6 400 eur

 

V tomto projekte sme sa vybrali na bratislavskú Kolibu. Oslovila nás mladá rodinka, aby sme navrhli detskú izbu pre ich trojročné dievčatko. Mladá slečna má rada zvieratká, prírodu a veľmi si priala mať domčekovú posteľ. Onedlho sa jej má narodiť sestrička, preto bolo potrebné vymyslieť izbičku tak, aby to bolo čoskoro kráľovstvo pre obe princezné.

Interiérový dizajn sme ladili do farebnej kombinácie neutrálnej bielej a šedej, na ktorej sme nechali vyniknúť drevené prvky doplnené oranžovou a lesníckou zelenou farbou na vankúšoch a čalúnení. Nálepkami na stene s motívom ihličnatého lesa so zvieratkami sme izbu zútulnili a dodali jej ešte väčší nádych pohodlia a útulnosti.

Nábytok na mieru sme navrhli tak, aby poskytoval dostatok úložného priestoru a zároveň pôsobil vzdušne. Pod okno sme umiestnili písací stôl pre dve deti, ktorý na ľavej strane plynulo prechádza do skriňovej zostavy a na pravej do nízkeho sedenia.

Sedenie slúži tiež na odkladanie detských hračiek. Deti doň majú ľahký prístup a zároveň si na ňom môžu pohodlne čítať svoju obľúbenú knihu. Čalúnenie sme preto použili aj na stene, aby mali deti pri čítaní dostatok pohodlia. Vedľa neho sme umiestnili domčekovú posteľ, ktorú si dievčatko tak veľmi prialo. Stenu nad posteľou sme pokryli tapetou s lesným motívom a milými zvieracími kamarátmi. Zmestil sa nám tam aj soví meter, kde si malé slečny s rodičmi môžu zaznamenávať ako veľmi už vyrástli.

Na stene oproti oknu je veľká vstavaná skriňa, ktorá poskytne dostatok úložné priestoru pre všetko potrebné oblečenie. Bola už pôvodnou súčasťou bytu, no vďaka jej praktickosti sme ju ponechali a vymenili len jej dvierka, aby ladili s návrhom interiéru.

Na ľavú stenu od pracovného stola sme okrem skriňovej zostavy umiestnili aj rozkladací gauč. Ten bude dočasne slúžiť pri večernom uspávaní a keď mladšia sestrička vyrastie, nahradí sa druhou posteľou. Na stenu nad gaučom sme použili rovnaký lesný motív s nálepkami zvieratiek a krásne dve svetielka v tvare búdky pre vtáčikov.

Výsledný návrh interiéru detskej izby je tak pekne prepojený, milý a čo je najdôležitejšie, malej slečne sa tak veľmi zapáčil, až výskala od radosti. :)

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy detských izieb a ostatné návrhy interiérov.

 

Hore