• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

5 izieb na 33 metroch štvorcových, Bratislava

5 izieb na 33 metroch štvorcových, Bratislava- Projekty

Lokalita: Kivikko, Bratislava
Rozloha bytu: 33m2
Počet izieb: 1-izbový byt
Cena realizácie: 14 000 Eur (čiastočná realizácia)

 

Po kúpe jednoizbového bytu v novostavbe sa majiteľ chvíľu pohrával s myšlienkou, že si ho zariadi sám. Kedže je vášnivý muzikant a jeho všetky koníčky mu zaberajú väčšinu času, nakoniec oslovil nás. A stálo to za to!

Z hľadiska farebnosti sme interiérový dizajn ladili do kombinácie svetlých farieb a tmavého dreva. Množstvo krásnych hudobných nástrojov v odtieňoch tmavého dreva sme v návrhu interiéru jednoducho museli nechať vyniknúť.

Keďže celý byt má rozlohu 33 metrov štvorcových, čakala nás aj tradičná výzva - čo najefektívnejšie využitiť daný priestor a účelne ho zariadiť. Návrh interiéru sme preto koncipovali tak, aby poskytoval všetok komfort a vybavenie, zároveň však poskytoval dostatok súkromia. Všetok nábytok sme preto navrhli a nechali vyrobiť presne na mieru.

Z rovnakého dôvodu sme priestor zbytočne neotvárali a ponechali priečku, ktorá oddeľuje obývaciu časť bytu od spálne. Na túto priečku sme umiestnili tapetu bluesrockového inštrumentalistu Roryho Gallaghera v čierno-bielej mozaike, ktorá pôsobí sviežo a inšpiratívne.

Za ňu sme umiestnili vyvýšené pódium, po ktorom je možné vstúpiť do spálne. Pódium je otvárateľné, a tak poskytuje úložný priestor, kde si majiteľ môže odložiť športové náčinie alebo obaly svojich hudobných nástrojov.

Svoje stále miesto medzi obývačkou a kuchyňou si najšiel aj kontrabas, najväčší z klientovych hudobných nástrojov. V momente, keď sa naň nehrá, tak krásne dopĺňa atmosféru tohto bytu.

Návrh kuchyne pôvodne nebol v pláne, keďže ju klient pôvodne vôbec nepotreboval, nakoľko sa väčšinu času stravuje na cestách. Nakoniec však usúdil, že by predsa len bolo zvláštne, ak by v byte chýbala. Obsahuje preto len to najdôležitejšie.

Výsledkom návrhu bolo, že sa nám podarilo vtesnať 5 funkčných „izieb“ na 33m2 - kuchyňu, jedálenský kút, obývačku, spálňu a pracovňu. Svoje miesto si tu našla aj vytúžená hojdačka.

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy interiérov.

Hore