• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

3-izbový byt Pri Mýte, Bratislava

3-izbový byt Pri Mýte, Bratislava - Projekty

Ľuboš nám sadol od nášho prvého stretnutia. Jeho pohodová povaha sa plynule preniesla do návrhu interiéru. Dizajn interiéru zhmotňuje jeho predstavu o príjemnom mestskom bývaní.

Od začiatku bolo známe, že pôjdeme do škandinávskeho štýlu, prírodných materiálov, dreva, dyhy v kontraste s tmavo šedou a farebnými prvkami.

Za čo sme naozaj vďačné je fakt, že sa nebál farebnej sedačky, ktorá sa do obývačky doslova pýtala.

Dispozícia návrhu interiéru bola natoľko vydarená a účelná, že sme ju vôbec nemuseli upravovať.

Chodby neboli prehnane veľké, ako je to dnes zvykom takmer v každej novostavbe. Je iba nevyhnutnej rozlohy s účelným priestorom na šatnú skriňu a topánky. Dokonca sa zmestila aj práčka. Hneď pri vstupe je spálňa s vlastným šatníkom, preto sme si mohli dovoliť navrhnúť ničím nerušenú miestnosť s krásnym dreveným obkladom ukladaným do trojuholníkov rôznymi smermi. Považujeme ho za najpútavejší prvok v celom byte. Interiér spálne je nám najmilší aj kvôli celoplošnému kobercu, ktorý je natoľko príjemný až zvádza k chôdzi naboso. Domáca pani sa môže nalíčiť pri toaletnom stolíku osvetleného voľne stojacou lampou ale aj prirodzeným svetlom.

Keďže majiteľ nemá potomstvo, navrhli sme vedľa spálne hosťovskú izbu s pracovňou. Požiadavky na dizajn interiéru sa týkali menšej skrine, rozťahovacej pohovky a pracovného stolíka. Pohodlie zaručuje kreslo a farebný koberec.

Oproti vstupným dverám je umiestnená kúpeľňa a wc zvlášť. Pri návrhu kúpeľne padla voľba na vaňu a vysokú skrinku na čistiace prostriedky. Mierne sme zmenili usporiadanie a presunuli vaňu pod okno. S obkladom sme to nepreháňali a vedľa umývadla sme použili umývateľnú, dekoratívnu stierku. Vynikne najmä z pohľadu vane pri kúpaní. Dekoratívna dlažba je ďalším klenotom bytu a nachádza sa aj v oddelenej toalete. Veľkou výhodou wc je samostatné umývadlo a využitý priestor nad geberitom na čistiace prostriedky. Mysleli sme aj na miesto pre vonnú sviečku. Je ním malá otvorená nika v skrinke.

Obývačka je spojená s kuchyňou. Dnes je to moderný a obľúbený štandard vo všetkých bytoch. Návrh interiéru kuchyne sa nesie v prírodných, svetlých tónoch. Použili sme opäť dyhu ale aj krásnu, masívnu, dubovú pracovnú dosku. Kuchynskú časť od obývačky oddeľuje barový pult a jedálenský stôl. Farebná sedačka je pútavou dominantou miestnosti, ktorá padne do oka takmer hneď pri vstupe do bytu. Otočné kreslo umožňuje rozhovory s priateľmi alebo pozeranie televízie. TV skrinka je zavesená a podsvietená led svetlom na pozadí dekoratívnej stierky. Svetlo na skrinke je tlmené na dotvorenie nálady. Ovláda sa diaľkovo, mení farby, intenzitu a môže aj blikať, keby si náhodou klienti chceli urobiť domácu diskotéku :D.

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy interiérov.

Hore