• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

3-izbový byt, Čerešne, Bratislava

3-izbový byt, Čerešne, Bratislava - Projekty

Lokalita: Čerešne, Bratislava
Rozloha bytu: 74 m2
Počet izieb: 3-izbový byt (návrh kuchyne a obývačky)
 

Ak ste ešte nevideli novostavbu Čerešne, pri najbližšej ceste cez Dúbravku tam zájdite. Možno natrafíte aj na majiteľa tohto krásneho trojizbového bytu.

Na žiadosť klienta sme sa prioritne venovali návrhu kuchyne a obývačky, ktoré sme podľa želania ladili do neutrálnych farieb. V návrhu interiéru sme využili veľa bielej, ktorú dopĺňa šedá betónová stierka a svetlé drevo. Kontrast tvoria čierne kovové prvky na knižnici, čierne svietidlá a stoličky. Tie sme ladili k už existujúcim interiérovým dverám v antracitovej farbe.

Návrh kuchyne má na prvý pohľad svoje špecifikum. Je ním 100 stupňový uhol stien, preto sme nábytok navrhli na mieru. Skrinky sa nachádzajú po oboch stranách, pričom vrchnú časť sme umiestnili až po strop, čím dokážeme najefektívnejšie využiť daný priestor. Oproti kuchynskej linke sme navrhli ostrovček s barovým sedením.

Vedľa kuchynskej linky nám tak vzniklo miesto na čítací kútik. Je to najvhodnejšie miesto, keďže sa po oboch stranách nachádzajú okná, ktoré poskytnú dostatok prirodzeného svetla.

Správna obývačka musí mať pohodlný gauč, však? Omyl! To nepoznáte nášho klienta. On gauč nepoužíva. Množstvo času zvykne tráviť skôr za počítačom, preto sme vymysleli niečo zaujímavejšie. Tak trochu modulárny priestor, ktorý si môže prisposobiť podľa potreby. Využili sme na to paletové sedenie, farebné vaky a kreslo v jemnom modrom odtieni. Dôraz sme kládli aj na dostatok pohodlia, napríklad pre chvíle nad obľúbenou knihou alebo pre prípadné návštevy.

Pod TV sme namiesto bežnej TV steny navhli skrinky, ktoré plynulo prechádzajú do vysúvacích schodíkov vedúcich na balkón. Ak sa práve nepoužívajú, je ich možné pohodlne zasunúť naspäť do skrinky. Celý interiérový dizajn tak pôsobí vždy jednoliato a funkčne zároveň.

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy interiérov.

 

Hore