• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

2-IZBOVÝ BYT V PANORAMA CITY, BRATISLAVA

2-IZBOVÝ BYT V PANORAMA CITY - Projekty

Lokalita: Panorama city, Bratislava
Rozloha bytu: 54 m2
Počet izieb: 2-izbový byt
Cena realizácie: 28 000 Eur (čiastočná realizácia)
 
 

Dvojizbový byt v Panorama city si majiteľ vyhliadol na prenajímanie. V čase keď nás navštívil, mal už od kuchynského štúdia hotový návrh kuchyne. Jeho prvotné zadanie preto smerovalo k zladeniu tohto návrhu s ostatnými časťami bytu. Keďže je kuchyňa spojená s obývačkou, bola by škoda, aby oba priestory materiálovo a farebne spolu neladili. Po spoločnom rozhovore sme sa preto dohodli, že do projektu zapracujeme aj náš návrh kuchyne a konečné rozhodnutie, ktorý z návrhov si vyberie, necháme na neho. A vybral si ten náš.

Celkový návrh interiéru sme koncipovali tak, aby sa v byte pohodlne cítili dve osoby. Využitím nábytku na mieru sme vytvorili aj v relatívne malom byte množstvo úložných priestorov a zároveň docielili jeho vzdušnosť. Vzniklo tak pohodlné stolovanie pri jedálenskom stole, v spálni zas pekný pracovný kútik s dostatkom komfortu na prácu z domu.

Výrazným prvkom celého interiéru sú perforované obklady stien, ktoré majú rôzne využitie. Slúžia ako vešiaky na kabáty a tašky. V kuchyni sú poruke napríklad na zavesenie kuchynského náradia či utierok a pri jedálenskom stole sa premenia na poličkovú zostavu, ktorá slúži buď ako dekorácia spolu s kvetináčmi alebo môže byť použitá ako plocha pre odkladanie koreničiek, olejov či iných potrebných drobností  k stolovaniu. Výhodou je, že jednotlivé prvky je možné presúvať a meniť podľa potreby.

Farebnosť návrhu vychádza z dubovej podlahy, ktorú si klient vybral už predtým kvôli jej príjemnej farbe. Väčšina nábytku je preto v rovnakom drevodekore, ktorý sme doplnili neutrálnymi  farbami – sivá, biela a čierna. Týmto spôsobom sme vyzdvihli jednotlivé detaily bytu, ktoré ho robia unikátnym.

Najvýraznejším farebným akcentom priestoru je tmavomodrá sedačka v obývačke. Dali sme ju vyrobiť na mieru, presne podľa želaní majiteľa. Knižnica v obývačke s kresielkom pred ňou, poskytuje priestor na príjemne chvíľky pri čítani obľúbenej knihy.

Spálni dominuje čalúnená posteľ, ktorá zároveň poskytuje dostatok odkladacieho priestoru, ktorý môžu budúci nájomíci využiť na uloženie rozmernejších predmetov. Súčasťou sú aj nočné stolíky s odkladacími plochami. Úložný priestor je rovnako chytro zakomponovaný aj v pracovnkom kútiku ako aj vo veľkej skrini pozdĺž steny a tiež v chodbe pri vstupných dverách.

podorys panorama city

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy interiérov.

Hore