• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

1-izbový byt pre futbalového fanúšika, Trnava

1-izbový byt pre futbalového fanúšika, Trnava

Lokalita: Bytový dom, Trnava
Rozloha:  27 m2
Počet izieb: 1-izbový byt
Cena realizácie: v riešení
 

Tento malý ale útulný byt sme navrhovali pre syna klientky - milovníka klubu Spartak Trnava. Výber materiálov a farebnosť sa preto niesli v typických farbách tohto klubu.

Jedná sa o malý 1-izbový byt v Trnave, v ktorom bolo potrebné urobiť kompletnú rekonštrukciu. Klientka si priala aby boli v interiéri použité kovové prvky a celkovo bola naklonená industriálnemu štýlu, čo sme samozrejme uvítali a návrh jej ušili priamo na mieru. 

Aby sme dosiahli otvorenie priestoru bytu, vybúrali sme priečku medzi obývačkou a kuchyňou a tým sme tieto dva priestory prepojili do jedneho celku. V rámci obývacieho priestoru sme do existujúceho výklenku miestnosti navrhli spaciu niku s posteľou, ktorá je od dennej časti oddelená posuvným závesom. Záves tak v prípade potreby zabezpečuje súkromie.

Vybúrali sme aj časť steny v chodbe, čím sa chodba viac otvorila. Vybúranú stenu nahradila kovová rámová konštrukcia, ktorá slúži z jednej strany ako TV stena a z druhej strany ako chrbát lavice na sedenie či stolovanie. Kovová konštrukcia čiastočne oddeľuje tieto dve funkčné zóny, no jej sklenená výplň umožňuje vzájomné náhľady, takže dojem jednej veľkej miestnosti ostal zachovaný.

Kúpeľňa ostala dispozične nezmenená. V rámci vybavenia sme presunom práčky do kuchynskej linky uvoľnili miesto na väčšiu sprchu, ktorá môže byť na celú šírku kúpeľne a presunuli sme aj umývadlo. Doplnili sme potrebné primúrovky sa vytvorili tak miesto na skrinky, ktoré poskytujú praktický a potrebný úložný priestor na hygienické potreby. 

Našou snahou bolo vtesnať do malého priestoru čo najviac funkcií - obývačku, stolovanie, spanie aj kuchyňu. A ako inak s dostatkom úložného priestoru a hlavne efektívne. 

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy interiérov.

Hore