• Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects
  • Kivvi architects

Interiér

1-izbový byt, Bratislava

1-izbový byt, Bratislava - Projekty

Rekonštrukcia 1-izbového bytu v pôvodnom stave bola prispôsobená požiadavke klienta, ktorý bude byt prenajímať mladému páru. Dizajn hlavného obytného priestoru je preto funkčne maximalizovaný s mnohými úložnými priestormi. Architektky ho preto rozčlenili na tri výškové úrovne.

V najnižšej časti je umiestnená obývacia a pracovná časť. Druhú výškovú úroveň tvorí oddychová zóna s knižnicou a úložným priestorom umiestneným v podlahe. Schody sú využité ako šuplíky. Posteľ sa nachádza na najvyššom stupni a je vizuálne chránená ľahkou záclonou. Priestor pod posteľou je využitý ako vstavaná skriňa. Kuchyňa neumožňovala veľké zmeny v dispozícii. Nakoľko je priestor dlhý a úzky, optimalizovali sme ho zníženým podhľadom a skrinkami až po strop. V malej kúpeľni s toaletou bola odstránená vaňa a nahradená pohodlným sprchovacím kútom.

O realizácii tohto interiéru si môžete prečítať viac v článku Využitý tretí rozmer, ktorý vyšiel v časopise Môj dom 4/2013. Na internete v článku Jednoizbový byt na troch úrovniach alebo Pri zariaďovaní jednoizbového bytu využite jeho tretí rozmer.

Ak sa vám tento návrh páčil, pozrite si aj naše ďalšie návrhy interiérov.

Hore